Jak wybrać akumulator do wkrętarek Bosch w właściwym markecie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która umożliwiła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna cecha to wysoka siła oraz prędkość naładowania. Jeśli musimy pracować dość długo winniśmy kupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na innym działamy. Jeśli nie znamy jaki model konkretnie zakupić, aby mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego modelu. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent dobierze nam dobry akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle nabywany, ponieważ posiada 4 ważne zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niski stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one dobrane do pracy przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je używać tam gdzie ciężko jest podejść z przewodem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu mają niezwykle niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin pracy bez przerwy.

Wybór tak faktycznie nie jest łatwy.

Różnią się one również mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, który jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno dobierze odpowiedni model do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.